Delsbo Kör -& Ridsällskap
Ridgrupper VT-2022

Ridgrupper VT-2022


Vårterminen 2022 börjar v. 2, måndagen den 10/1.

Terminen pågår till och med fredag v.22 och är 21 gånger lång.


Du som ridit under föregående termin har automatiskt din plats kvar.

Du måste aktivt avsäga dig din plats om du vill sluta.


Vi hälsar alla elever varmt välkomna.

De som är helt klara i sina grupper har sitt namn skrivet med svart.

De med blå text har plats men allt är inte riktigt klart.


Önskar du börja rida men ännu inte gjort någon anmälan är varmt välkommen att göra det.


Kortgruppen för rutinerade ryttare kommer åter att starta.


All kontakt angående ridgrupper 

ska ske via mail: info@dkrs.se


Vi ridlärare:

Marit Glantz MG

Malin Björk MB

Evelina Björk EB

Vilken ridlärare som har vilken grupp ser du i schemat



Måndag

Börjar v35

16:30

17:30 - MG

18:30 - MG

19:30- MG

20:30 -MG



Seniorgrupp

Monica Molina

Sandra Zackris Tors

Maria Sjöndin

Karin Ås

Anna Kron 

.................




Juniorgrupp

Viktoria Sving

Ester Konradsdotter

Oline Krutzen

Irmelin Sundberg

Karolina Bryngelsson

Felicia Halvarsson

Tävlingsgrupp

Ebba Lantz

Felicía Jonsson

Ebba Kotak Östberg

Stina Snygg

Madde Kulju

Emmy Brolin Krutzen (1/2)


Senior/juniorgrupp

Per Nyström

Madde Åström

Emilia Karlsson

Pia Dahlkvist

Annie Bergström

Ulrika Olsson











Tisdag

Börjar v35

16.00  - MB

17.00 - MB

18:00 - MG

19:00 - MG

20.00 MG


Juniorgrupp

Alva Sidenvall

Julia Wängman

Moa Heijbel

Leja Puusepp

Signe Eriksson

Ella Blomdahl




Juniorgrupp

Iris Fredin Palomba 

Karolina Åström

Melina Hansson

Alva West

Alva Alcaraz

...................


Juniorgrupp

Lisen Lundholm

Esmeralda Bryngelsson

Agnes Tyberg

Cornelia Gäfvert

Sigrid Sandin

Elin Emretsson


Seniorgrupp

Anna Eriksson
Madde Lundholm
Kristin Berg

Maria Nordin

Hanna Pettersson

Emma Furberg

Kortgrupp, max 6 elever, minst 4 elever/gång

Dressyr jämna veckor markarbete  udda veckor 😊

God ridvana krävs.









Onsdag 

Börjar v35

16,45 - MG

17.45 - MB

18:45 - MB

19.45 - MB




Juniorgrupp

Emilia Hagenöhr

Emilia Juhlén

Elle Juhlén

Lina Eriksson

Tilda Bergström

...................




Juniorgrupp

Alva Eriksson

Madison Kriström

Ellie Bolin

Julia Hokkanen

Nellie Dahlström

.......................


Junior-/

seniorgrupp 

Josefin Jonsson

Linnèa Lindkvist

Ebba Fredin

Charlotte Carlgren

Emmy Brolin Krutzén

Eia Rudolphi

Kortgrupp med fasta platser för 

Dellborg Nordin.

Emma Fredin

Iris Fredin

Margareta Bylund

Elin Moqvist











Torsdag

Börjar v35

16.00 - MB

18.00 - MB

19.00 - MB

19.00 - MB

20.00 - EB



Juniorgrupp

Nellie Turesson 

Linnéa Hjalmarsson

Saga West

Alice Engholm

Vanessa Blomqvist

Lovisa Lagerkvist




Juniorgrupp

Josefin Olsvens

Tora Fredin

Vilda Lovén 

Eia Rudolphi

Agnes Lovén

Emilia Jonsson







Dressyr

Jämn vecka


Maj-Lis Persson Gladh 

Viktoria Sving
Chatrine Rolfhamre

Linn Lindberg

Carina Juhlin 




Working Equitation

Ojämn vecka


Maj-Lis Persson Gladh

Viktoria Sving
Chatrine Rolfhamre

Linn Lindberg

Christina Björk 

Louise Vendel 

................... 

Seniorgrupp

Anci Jacobsen

Monica Dahlström

Emma Thiman

Elin Molin

Paula Fredin

.........................














Fredag

Börjar v35

10.30 - MG

16.00 - MB

16.00 MB

17.00 - EB

18.00 - EB

19.00 - EB

Dressyrgrupp

 

Ulla Rosin Schönberg

Maj-Lis Persson Glad

Elisabeth Holmberg

Maria Brenner Jacobsson (1/2)


Hästlekis 

Udda veckor

Börjar v. 3


Isabelle Östgård

Nelly Björk

Astrid Crosson

Selma Persson

Johnny Newberg

Julia Vendel

Hästlekis

Jämna veckor

Börjar v. 2


Holly Eriksson

Majken Larsson

Linn Svensson Warin

Vera Eriksson

Iris Modig

Liam Molin


Nybörjargrupp

Frida Skog Zetterberg

Cassandra Tassone

Edit Tano

Tuva Broberg

Tiberius Tassone

Sigrid Liw



Juniorgrupp

Irma Nord

Ester Tano

Era Tano

Elsa Kotak Östberg

Ylva Dellesjö

...........................





Värdinne-ridning

för er som är stallvärdinnor
















Jämn Lördag

Börjar v36







9.00 - MB

9.30 - MB

10.10 - MB

10.50 - MB

13.00  MB

15:30 - MB

15:30 - MB


Hästlekis

Elsa Hedman

Wilma Åström

Nova Jacobsson

Telda Nordkvist Tors

Estrid Åkerström

My Zettersten

Hästlekis

Solveig Liw 

Myra Östberg

Tyra Fredin

Fanny Dalanes

Idun Tunlid

Karin Sjöndin




Hästlekis

Alice Fredin

Olivia Klang

Ebba Trolin

Miriam Åhs

Hillevi Franklin

...........................




Ponnyridning.


Prova på att rida

50 kr

Anmälan senast 

fredagen innan via SMS.


Working Equitation junior

Irmelin Sundberg

Freja Strid Blomdahl

Elin Brandelius

Meja Brandelius


Working Equitation

Hanna Pettersson

Magdalena Erdelyi

Carina Julin

Chatarina Öst Wilkens

Bina Jacobsson