Hoppa till sidans innehåll

Ridgrupper VT-2022


Vårterminen 2022 börjar v. 2, måndagen den 10/1.

Terminen pågår till och med fredag v.22 och är 21 gånger lång.

Du som ridit under föregående termin har automatiskt din plats kvar. Du måste aktivt avsäga dig din plats om du vill sluta.

Vi hälsar alla elever varmt välkomna. De som är helt klara i sina grupper har sitt namn skrivet med svart. De med blå text har plats men allt är inte riktigt klart.

Önskar du börja rida men ännu inte gjort någon anmälan är varmt välkommen att göra det.

Kortgruppen för rutinerade ryttare kommer åter att starta.

All kontakt angående ridgrupper 

ska ske via mail: This is a mailto link

Vi ridlärare:

Marit Glantz MG

Malin Björk MB

Evelina Björk EB

Vilken ridlärare som har vilken grupp ser du i schemat

 

Måndag

Börjar v. 35

           
 

    16.30

17.30       MG   18.30      MG  19.30   MG 20.30 MG   

 

 Seniorgrupp

Monica Molina

Sandra Zackris Tors

Maria Sjöndin

Anci Jacobsen

Lisa Lantz (1/2)

 

Juniorgrupp

Viktoria Sving

Ester Konradsdotter

Oline Krutzen

Irmelin Sundberg

Karolina Bryngelsson

......................

Tävlingsgrupp

Ebba Lantz

Felicía Jonsson

Ebba Kotak Östberg

Stina Snygg

Madde Kulju

Emmy Brolin Krutzen (1/2)

 Senior/juniorgrupp

Per Nyström

Madde Åström

Emilia Karlsson

Pia Dahlkvist

Annie Bergström

Ulrika Olsson

 

 

Tisdag

Börjar v. 35

           
 16.00 MB 17.00    MB 18.00        MG 19.00      MG

20.00  MG 

   

 

Juniorgrupp

Alva Sidenvall

Julia Wängman

Moa Heijbel

Leja Puusepp

Signe Eriksson

........................

 

 

 

 

 

 

 

Juniorgrupp

Iris Fredin Palomba 

Karolina Åström

Melina Hansson

Alva West

Elsa Kotak Östberg

.................

 

 

 

 

 

Juniorgrupp

Lisen Lundholm

Esmeralda Bryngelsson

Agnes Tyberg

Cornelia Gäfvert

Sigrid Sandin

Elin Emretsson

 

 

 

 

 

Seniorgrupp

Anna Eriksson

Madde Lundholm

Kristin Berg

Maria Nordin

Hanna Pettersson

Emma Furberg

 

 

 

 

 

Kortgrupp, max 6 elever, minst 4 elever/gång

Dressyr jämna veckor markarbete  udda veckor 😊

God ridvana krävs.

 

 

Onsdag 

Börjar v. 35

 

 

 

     
  16.45    MG 17.45    MB 18.45     MB 19.45      MB    

 

 

Juniorgrupp

Alva Alcarez

Emilia Hagenöhr

Emilia Juhlén

Elle Juhlén

.................

..................

 

Juniorgrupp

Alva Eriksson

Ivar Fredin

Tilda Bergström

Madison Kriström

Ellie Bolin

.......................

Junior-/seniorgrupp 

Josefin Jonsson

Linnèa Lindkvist

Ebba Fredin

Charlotte Carlgren

Emmy Brolin Krutzén

Eia Rudolphi 

Kortgrupp med fasta platser för 

Dellborg Nordin.

Emma Fredin

Iris Fredin

Margareta Bylund

Elin Moqvist

 

 

Torsdag

Börjar v. 35

   

 

 

   
 16.00        MB 17.00     MB 18.00     MB   19.00       MB 20.00 EB    

 Juniorgrupp

Ella Blomdahl

Lina Eriksson

Tuva Broberg

Julia Hokkanen

..........................

...........................

 










 

Juniorgrupp

Nellie Turesson 

Linnéa Hjalmarsson

Saga West

Alice Engholm

Vanessa Blomqvist

Lovisa Lagerkvist

 

 

 

Juniorgrupp

Josefin Olsvens

Tora Fredin

Vilda Lovén 

Eia Rudolphi

Agnes Lovén

Emilia Jonsson

 

 

 

 

Working Equitation/ Dressyr

Maj-Lis Persson Gladh

Viktoria Sving

Chatrine Rolfhamre

Linn Lindberg

Christina Björk udda v.

Louise Vendel udda v.

Carina Juhlin jämn v.

................... udda v.

 

WE udda vecka.

Dressyr jämn vecka

 

Seniorgrupp

Karin Åhs

Monica Dahlström

Emma Thiman

Theres Östgård

Elin Molin

Paula Fredin

 

 

 

Fredag

Börjar v. 35

(utom hästlekis jämna veckor)

           

  10.30 MG                             

 16.00 MB  17.00 MB  18.00 EB 19.00 EB    

 Dressyrgrupp

 

Ulla Rosin Schönberg

Maj-Lis Persson Glad

Elisabeth Holmberg

Maria Brenner Jacobsson

 

 

Hästlekis 

Udda veckor

Börjar v. 3

Isabelle Östgård

Nelly Björk

Astrid Crosson

Selma Persson

Jonny Newberg

Julia  

Jämna veckor

Börjar v. 2

Holly Eriksson

Majken Larsson

Linn Svensson Warin

Vera Eriksson

Iris Modig

....................

Nybörjargrupp

Frida Skog Zetterberg

Cassandra Tassone

Edit Tano

Nellie Dahlström

Tiberius Tassone

Sigrid Liw

 

 

 

Juniorgrupp

Irma Nord

Ester Tano

Era Tano

Elsa Kotak Östberg

Ylva Dellesjö

...........................

 

 

 

 

Värdinneridning

för er som är stallvärdinnor

   

Lördag, jämna veckor.

Börjar v. 36.

           

 9.00 MB

9.30  MB 10.10   MB  10.50     MB  13.00 MB 15.30 MB 15.30 MB
 

Hästlekis

Elsa Hedman

Wilma Åström

Nova Jacobsson

Telda Nordkvist Tors

Estrid Åkerström

My Zettersten

Hästlekis

Solveig Liw 

Myra Östberg

Tyra Fredin

Fanny Dalanes

Idun Tunlid

Karin Sjöndin

Hästlekis

Alice Fredin

Olivia Klang

Ebba Trolin

Miriam Åhs

Hillevi Franklin

Livia Larsson

Ponnyridning.

Prova på att rida

50 kr

Anmälan senast 

fredagen innan via

SMS.

 

Working Equitation junior

Irmelin Sundberg

Freja Strid Blomdahl

Elin Brandelius

Meja Brandelius

Mollie Sundell

Stina Olsson

Working Equitation

Hanna Pettersson

Magdalena Erdelyi

Carina Julin

Chatarina Öst Wilkens

Bina Jacobsson

 

 

Uppdaterad: 07 AUG 2019 16:37 Skribent: Marit Glantz
E-post: This is a mailto link

Postadress:
Delsbo KRS - Ridsport
Sunnansjövägen 16
82470 Delsbo

Kontakt:
Tel: 0722115459
E-post: This is a mailto link

Se all info