Hoppa till sidans innehåll

Ridgrupper VT-2021


 Vårterminen 2021 börjar v. 2,  måndagen den 11 januari.

 

Här är de preliminära grupperna. Ändringar kommer ännu att ske. Inte alla har fått sina slutgiltiga platser.  

Om något är oklart så sänd ett mail till ridskolan med dina synpunkter.

Enstaka platser finns lediga om det är någon mer som vill börja rida. Hör isåfall av dig till oss.

 

All kontakt angående ridgrupper ska ske via mail:This is a mailto link

Vi ridlärare:

Marit Glantz MG

Elin Rooth ER

Malin Björk MB

Vilken ridlärare som har vilken grupp ser du i schemat

 

Måndag

         
 

    16.30

.17.30       MG   18.30      MG  19.30   MG  

 

 

 

 

Juniorgrupp

Elsa Carlgren

Annie Bergström

Viktoria Sving

Emmy Krutzen

Ester Konradsdotter

Oline Krutzen

Tävlingsgrupp

Ebba Lantz

Felicía Jonsson

Ebba Kotak Östberg

Agni Ödeving

Sally Groth

Lovis Groth

 Senior/juniorgrupp

Per Nyström

Emilia Larsson

Madde Åström

Emilia Karlsson

Jonna Eriksson

Pia Dahlkvist

 

Tisdag          
 16.00 MB 17.00    MB 18.00        MG 19.00      MG 20.00  MG   

 

 Juniorgrupp

Tove Nilsson

Alva Sidenvall

Julia Wängman

Moa Heijbel

Leja Puusepp

Signe Eriksson

 

 

 

 

 

 

 

 Juniorgrupp

Iris Fredin Palomba

Karolina Åström

Melina Hansson

Alva West

Frida Norman

......................

 

 

 

 

 

 Juniorgrupp

Lisen Lundholm

Esmeralda Bryngelsson

Agnes Tyberg

 Cornelia Gäfvert

Sigrid Sandin

...................

 

 

 

 

 

Seniorgrupp

Anna Eriksson

Åsa Nordqvist

Madde Lundholm

Kristin Berg

Sara Groth

Maria Nordin

 

 

 

 

 

 

 

Kortgrupp, max 6 elever, minst 4 elever/gång

Dressyr jämna veckor markarbete  udda veckor 😊

God ridvana krävs.

Anmälan via sms till Marit på 070-622 88 78 senast kl 12.00 samma dag.

 

Onsdag 

 

 

 

   
15.45 MG 16.45    MG 17.45    MB 18.45     MB 19.45      MB  

Juniorgrupp

Nicole Cabezas

Stina Snygg

Madde Kulju

 Ebba Kotak Östberg

........................

........................

 

 

Juniorgrupp

Ella Grabein Åhs

Kim Falk

Irmelin Sundberg

Karolina Bryngelsson

Felicia Jonsson

.....................

 

Nybörjargrupp

Sigge Strid

Alva Eriksson

Isac Molin

Vilje Molin

Eminella Strandberg

Ivar Fredin

Junior-/seniorgrupp 

Josefin Jonsson

Emma Louise Jonsson

Linnèa Lindkvist

Ebba Fredin

Isolde Norell

Lovis Groth

 

Kortgrupp med fasta platser för 

Dellborg Nordin.

Här ska du kunna rida själv i skritt och trav och lite galopp.

 

Torsdag    

 

 

 
 16.00        MB 17.00     MB 18.00     MB   19.00       MB    

 Nybörjargrupp

Ella Blomdahl

Lina Eriksson

Minou Lindroth

Tuva Broberg

Bella Ahlbom

...........................

 










 

Juniorgrupp

Nellie Turesson 

Linnéa Hjalmarsson

Nicole Cabezas

Saga West

Alice Engholm

Vanessa Blomqvist

 

 

 

Juniorgrupp

Josefin Olsvens

Tora Fredin

Vilda Lovén 

Eia Rudolphi

Agnes Lovén

Emilia Jonsson

 

 

 

 

Working Equitation/ Dressyr

Maj-Lis Persson Gladh

Emma Sving

Chatrine Rolfhamre

Gitta Hedin udda v.

Christina Björk udda v.

Carina Juhlin jämn v.

 

WE udda vecka.

Dressyr jämn vecka

 

 

 

 

Fredag          

  10.30 MG                             

 16.00 MB  17.00 MB  18.00 MB 19.00 MB  

 Dressyrgrupp

 

Ulla Rosin Schönberg

Maj-Lis Persson Glad

Ulla-Britt Wallman

Bodil Åslund (1/2)

 

 

Hästlekis 

Udda veckor

William Vendel

Isabelle Östgård

Nelly Björk

Idun Tunlid

Ronja Erdemi

Hillevi Buske

Jämna veckor

Holly Eriksson

Majken Hedin

Olivia Klang

Juni Jonsson

Astrid Jonsson

Linn Svensson Warin

 

 Juniorgrupp

Ylva Dellesjö

Irma Nordh

Agnes Strömgren

Indra Alcaraz

Alva Alcaraz

.....................

 

 

 

Juniorgrupp

Elin Emretssen

Emma Grahn

Ester Tano

Era Tano

Elsa Kotak Östberg

Lovosa Lagerkvist

 

 

 

 

Värdinneridning

för er som är stallvärdinnor

 

Lördag, jämna veckor.

 

Start v 2

         

 9.00 MB

9.30  MB 10.10   MB  10.50     MB  13.00 MB 15.00 MB
 

Hästlekis

Tilda Bergström

Alma Brun

Elsa Hedman

Wilma Åström

Julia Hokkanen

Nova Jacobsson

Hästlekis

My Zetterberg

Solveig Liw 

Turid Sarri

Telda Nordkvist Tors

Estrid Åkerström

....................

Hästlekis

Moe Lindroth

Line Jonsson

Milou Rissanen

Sickan Nygren Nordin

Myra Östberg

Karin Sjöndin

Ponnyridning.

Prova på att rida

50 kr

Anmälan senast 

fredagen innan med

SMS till Malin.

073-8445667

 

Working Equitation

Hanna Pettersson

Magdalena Erdelyi

Carina Julin

Chatarina Öst Wilkens

........................

........................

 

 

Uppdaterad: 07 AUG 2019 16:37 Skribent: Marit Glantz
Epost: This is a mailto link

Postadress:
Delsbo KRS - Ridsport
Sunnansjövägen 16
82470 Delsbo

Kontakt:
Tel: 065310412
E-post: This is a mailto link

Se all info