Hoppa till sidans innehåll

Ridgrupper HT-2021


Höstterminen 2021 börjar v. 35, måndagen den 30 augusti.

Terminen pågår till och med onsdag v. 51. 

För ridgrupper på måndag-onsdag blir terminen 17 ggr lång och för ridgrupper på fredagar 16 ggr lång (gäller ej hästlekis)

Du som ridit under föregående termin har automatiskt din plats kvar. Du måste aktivt avsäga dig din plats om du vill sluta.

Vi hälsar alla elever varmt välkomna. 

Önskar du börja rida men ännu inte gjort någon anmälan är varmt välkommen att göra det.

Kortgruppen för rutinerade ryttare kommer åter att starta.

 

 

All kontakt angående ridgrupper 

ska ske via mail: This is a mailto link

Vi ridlärare:

Marit Glantz MG

Malin Björk MB

Evelina Björk EB

Vilken ridlärare som har vilken grupp ser du i schemat

 

Måndag

Börjar v. 35

         
 

    16.30

17.30       MG   18.30      MG  19.30   MG 20.30 MG 

 

 

 

 

Juniorgrupp

Elsa Carlgren

Viktoria Sving

Ester Konradsdotter

Oline Krutzen

Irmelin Sundberg

Karolina Bryngelsson

Tävlingsgrupp

Ebba Lantz

Felicía Jonsson

Ebba Kotak Östberg

Lovis Groth

My Persson

..........................

 Senior/juniorgrupp

Per Nyström

Madde Åström

Emilia Karlsson

Pia Dahlkvist

Annie Bergström

Ulrika Olsson

 Nybörjargrupp vuxna

Claudia Glantz

Lisa Lantz

Karin Åhs

Theres Östgård

Emma Thiman

Hans Borneroth

Tisdag

Börjar v. 35

         
 16.00 MB 17.00    MB 18.00        MG 19.00      MG

20.00  MG 

 

 

Juniorgrupp

Tove Nilsson

Alva Sidenvall

Julia Wängman

Moa Heijbel

Leja Puusepp

Signe Eriksson

 

 

 

 

 

 

 

Juniorgrupp

Iris Fredin Palomba 

Karolina Åström

Melina Hansson

Alva West

Ylva Dellesjö

Kim Falk

 

 

 

 

 

Juniorgrupp

Lisen Lundholm

Esmeralda Bryngelsson

Agnes Tyberg

Cornelia Gäfvert

Sigrid Sandin

Elin Emretsson

 

 

 

 

 

Seniorgrupp

Anna Eriksson

Madde Lundholm

Kristin Berg

Maria Nordin

Johanna Strid

Hanna Pettersson

 

 

 

 

 

 

Kortgrupp, max 6 elever, minst 4 elever/gång

Dressyr jämna veckor markarbete  udda veckor 😊

God ridvana krävs.

 

Onsdag 

Börjar v. 35

 

 

 

   
15.45 MG 16.45    MG 17.45    MB 18.45     MB 19.45      MB  

Juniorgrupp

Nicole Cabezas

Stina Snygg

Madde Kulju

Ebba Kotak Östberg

Lovis Groth

........................

 

 

Juniorgrupp

Minou Lindroth

Alva Alcarez

Indra Alcarez

Emilia Juhlén

Elle Juhlén

Ny elev

 

Juniorgrupp

Alva Eriksson

Eminella Strandberg

Ivar Fredin

William Vendel

Malick Mbenga

Tilda Bergström

Junior-/seniorgrupp 

Josefin Jonsson

Linnèa Lindkvist

Ebba Fredin

Charlotte Carlgren

Emmy Brolin Krutzén

..........................

Kortgrupp/lektionsgrupp med fasta platser för 

Dellborg Nordin.

Emma Fredin

Iris Fredin

Margareta Bylund

Elin Moqvist

Amanda Lindroth

Paula Fredin

 

Torsdag

Börjar v. 35

   

 

 

 
 16.00        MB 17.00     MB 18.00     MB   19.00       MB 20.00 EB  

 Juniorgrupp

Ella Blomdahl

Lina Eriksson

Turid Sarri

Tuva Broberg

Ellie Bolin

...........................

 










 

Juniorgrupp

Nellie Turesson 

Linnéa Hjalmarsson

Saga West

Alice Engholm

Vanessa Blomqvist

Signe Frisk

 

 

 

Juniorgrupp

Josefin Olsvens

Tora Fredin

Vilda Lovén 

Eia Rudolphi

Agnes Lovén

Emilia Jonsson

 

 

 

 

Working Equitation/ Dressyr

Maj-Lis Persson Gladh

Emma Sving

Chatrine Rolfhamre

Christina Björk udda v.

Carina Juhlin jämn v.

Ulla Schönberg

Elisabeth Holmberg

 

WE udda vecka.

Dressyr jämn vecka

 

 Vuxna nybörjare

Thomas Rosten

Sandra Zachris Tors

Elin Molin

Monica Dahlström

Gilla Hedin

Maria Sjöndin

 

 

Fredag

Börjar v. 35

(utom hästlekis jämna veckor)

         

  10.30 MG                             

 16.00 MB  17.00 MB  18.00 EB 19.00 EB  

 Dressyrgrupp

 

Ulla Rosin Schönberg

Maj-Lis Persson Glad

.........................

.........................

 

 

Hästlekis 

Udda veckor

Isabelle Östgård

Nelly Björk

Ronja Erdemi

Iris Modig

Astrid Crosson

Christine Olsvens

Jämna veckor

Börjar v. 36

Holly Eriksson

Majken Larsson

Olivia Klang

Juni Jonsson

Astrid Jonsson

Linn Svensson Warin

 

 Nybörjargrupp

Frida Skog Zetterberg

Cassandra Tassone

Edit Tano

Emilia Hagenöhr

Nellie Dahlström

 

 

 

Juniorgrupp

Irma Nord

Ester Tano

Era Tano

Elsa Kotak Östberg

Lovisa Lagerkvist

............................

 

 

 

 

Värdinneridning

för er som är stallvärdinnor

 

Lördag, jämna veckor.

Börjar v. 36.

         

 9.00 MB

9.30  MB 10.10   MB  10.50     MB  13.00 MB 15.00 MB
 

Hästlekis

Elsa Hedman

Wilma Åström

Julia Hokkanen

Nova Jacobsson

Telda Nordkvist Tors

Estrid Åkerström

Hästlekis

My Zetterberg

Solveig Liw 

Alice Fredin

Tyra Fredin

Fanny Dalanes

Rut Nordlinder

Judith Nordlinder

Hästlekis

Moe Lindroth

Line Jonsson

Milou Rissanen

Idun Tunlid

Myra Östberg

Karin Sjöndin

Ponnyridning.

Prova på att rida

50 kr

Anmälan senast 

fredagen innan via

SMS.

 

Working Equitation

Hanna Pettersson

Magdalena Erdelyi

Carina Julin

Chatarina Öst Wilkens

Mollie

........................

 

 

Uppdaterad: 07 AUG 2019 16:37 Skribent: Marit Glantz
E-post: This is a mailto link

Postadress:
Delsbo KRS - Ridsport
Sunnansjövägen 16
82470 Delsbo

Kontakt:
Tel: 0724509908
E-post: This is a mailto link

Se all info