Hoppa till sidans innehåll

GRUPPER HÖSTERMINEN 2017


Här är höstterminens grupper och tider. 

Kolla om tiden fungerar för dig. Om inte, hör av dig till This is a mailto link.

Höstterminen 2017 börjar måndagen den 28 augusti

Första gången är avsutten, det vill säga ingen ridning. Viktig info samt hästkunskap kommer vi att jobba med.

 

Fattas ditt namn eller om du vill rida fler tillfällen i veckan eller har andra funderingar och förslag så även då skicka ett mail till oss :-)

 

Vi ridlärare:

Marit Glantz MG

Malin Björk MB

Vilken ridlärare som har vilken grupp ser du i schemat

   

Måndag

       
    16.00         17.00      18.00          19.00        20.00   
   

Utvecklingsgrupp

Fanny Olsson

Karolina Jonsson

My Persson

Ida Logård

Juniorgrupp

Ebba Östberg

Alwa Hansson Tilemo

Alma Eriksson

Thea Ekwall

Marta Logård

Freja Strid Blomdahl

Juniorgrupp

Emma Louise Jonsson

Erica Hinders

Julia Lideståhl

Emma Sving

Viktoria Sving

Charlotte Carlgren

Senior/juniorgrupp

Ingrid Berg

Per Nyström

Emilia Larsson

Jenni Funge

...........................

..............................

Kortgruppen :-)

För dig vuxne vana ryttare som inte kan

boka dig för en hel termin. Se info på

hemsidan.

    Tisdag        
      17.00    MG 18.00        MG 19.00      MG  
     

Juniorgrupp

Tilja Sidfält

Lova Nordberg

Oliver Östgård Kron

Ebba Nyberg

Nicole Cabezas

Minou Lindberg

 

Juniorgrupp

Emma Andersson

Elsa Markgren

Lisinna Soysüren

Elin Hansson

Emma Björk

Jonna Eriksson

 

Tävlingsgrupp

My Persson

Emmy Mattson

Linnéa Brendt

Julia Pahlbäck

Karolina Jonsson

Fanny Olsson

 
    Onsdag 

 

 

 

 
    15.30 MG 16.30    MG 17.30     18.30      19.30       
   

Juniorgrupp

Fanny Olsson

Norah Backström

Ida Logård

..............................

...............................

...............................

Juniorgrupp

Smilla Essäng

Oline Brink

Sally Groth

Felicia Jonsson

Ebba Kotak Östberg

...............................

Juniorgrupp

Mikaela Persson

Ester Nordvall Meijer

Elsa Carlgren

Nova Mårskog

......................................

......................................

Senior/ juniorgrupp 

Lena Jonsson

Nemi Lankhor

Floor Lankhor

Annie Bergström

Madde Åström

 Joleene Riggo

 

PT 

Malin Tilemo

Chatrine Rolfhamre

 Anna-Karin Dellborg

 Margareta Bylund

 Matilda Sjögren

    Torsdag    

 

 

14.00   15.00    16.00      17.00      18.00          19.00           20.00

 

 

Nybörjargrupp

Kajsa Eriksson

Sam Mahaffy

Agnes Lovén

Linus Lovén

Thorvild Krantz

Lovisa Lagerkvist

Juniorgrupp

Tindra Martens

Ebba Fredin

Linnéa Lindqvist

Alma Eriksson

Annalisa Fredin

Maria Swing

 

 

Juniorgrupp

Hilja Krantz

 Josefin Olsvens

Tora Fredin

Agnes Wästlund

Vilda Lovén 

Eia Rudolphi

 

 

 

Seniorgrupp

Helena Olsson

Ewa Bergström

Malin Andersson

Emma Silén-Lovén

Maria Wallner

Linda Johansson

 

 

    Fredag        
   

                                

 
     
   

 

   

 

   
   

Lördag, jämna veckor.

 

Start v 36

       
  8.30  MB

 10.00 MB

11.10   MB 13.10   MB  14.00     MB
 14.30    MB
  Working Equitation

Gisela Tilemo

Linda Tilemo

Carina Julin

Jenny Sandin

Sofie Rooth

Annika Dahlin

 

Knattegrupp   

Sigrid Fagerholm

Jonas Olsvens

Noomie Gradin

Noah Abrahamsson

Tilly Jensen

Jeppa Jensen

Knattegrupp

Karolina Åström

Alva Eriksson

Elin Emretsen

Iris Fredin Palomba 

 .............................

................................. 

Värdinne-

ridning

 

 

 

Ponnyridning

 

Prova på att rida 

 

drop in, 40 kr

för tre varv i ridhuset

 

Working Equitation

 

 

Nova Mårskog

Agnes

Maj-Lis Persson Gladh

Gitta Hedin

Eira Mejding

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bekräftat plats VT 2016 har:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

29 Tora Fredin
28 Ingrid Berg
27 Tindra Wiman
26 Oline Brink
25 Ida  Halvarsson
24 Emma Andersson
23  Isabel   Lindberg
22  Stella  Karlsson
21 Joleene  Riggo
20 Nova Thorendahl
19 Karin Mickelmats
18 Ilaria Tassone
17 Smilla Essäng
16 Sofie Rooth
15 Alva  Hamilton
14 Ida  Halvarsson
13 Linnea  Lindqvist
12 Malin Hedström
11 My Persson
10 Karolina Jonsson
9 Emma Swing
8 Viktoria Swing
7 Maria Swing
6 Sally  Grooth
5 Lena Jonsson
4 Hilda Mickelmats
3 Floor Lanckohr
2 Nemi Lanckohr
1 Julia Lideståhl
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
Uppdaterad: 2017-09-13 14:15
Skribent: Marit Glantz
Epost: This is a mailto link

Postadress:
Delsbo KRS - Ridsport
Sunnansjövägen 16
82060 Delsbo

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: [saknas] Information

Se all info