Hoppa till sidans innehåll

Ridgrupper VT-2020


 Vårterminen 2020 börjar v. 2 Tisdagen den 7 Januari .

 

Här är de preliminära grupperna. Ändringar kommer ännu att ske. Inte alla har fått sina slutgiltiga platser.  

Om något är oklart så sänd ett mail till ridskolan med dina synpunkter.

Enstaka platser finns lediga om det är någon mer som vill börja rida. Hör isåfall av dig till oss.

 

All kontakt angående ridgrupper ska ske via mail:This is a mailto link

Vi ridlärare:

Marit Glantz MG

Elin Rooth ER

Malin Björk MB

Vilken ridlärare som har vilken grupp ser du i schemat

 

   

Måndag

       
     

    16.30

MG

.17.30       MG   18.30      MG  19.30   MG
 

 

 

Juniorgrupp

Freja Strid Blomdahl 

Ester Konradsdotter

Lovis Groth

Stina Snygg

.....................

.....................

 

Juniorgrupp

Elsa Carlgren

Agni Ödeving Persson

Charlotte Carlgren

Annie Bergström

Viktoria Sving

Emmy Krutzen

Tävlingsgrupp

Alma Eriksson

Thea Ekvall

Ebba Lantz

Sally Groth

Felicía Jonsson

Nova Mårskog

 Senior/juniorgrupp

Per Nyström

Emilia Larsson

Madde Åström

Emilia Karlsson

Tessan Olsson

Sofie Rooth

    Tisdag        
     16.00 MB 17.00    MB 18.00        MG 19.00      MG 20.00  MG 
   

 

 Juniorgrupp

Julia Wängman

Silje Lundström

Sonja Strömberg

Tove Nilsson

Alva Sidenvall

.........................

 

 

 

 

 

 

 

 Juniorgrupp

Iris Fredin Palomba

Karolina Åström

Melina Hansson

Sigrid Sandin

Moa Heijbel

Linnea Hjalmarsson

 

 

 

 

 Juniorgrupp

Lisen Lundholm

Esmeralda Bryngelsson

Agnes Tyberg

Astrid Jerfsten

Karolina Bryngelsson

Cornelia Gäfvert

 

 

 

 

Seniorgrupp

Anna Eriksson

Åsa Nordqvist

Madde Lundholm

Kristin Berg

Sara Groth

Maria Nordin

 

 

 

 

 

 

 

Kortgrupp, max 6 elever/gång

Dressyr jämna veckor markarbete  udda veckor 😊

My Persson

Elin Rooth

Malin Björk

Helena Olsson

Evelina Björk

Carina Juhlin

 Olivia Karlsson

    Onsdag 

 

 

 

 
    15.30 MG, MB 16.30    MG 17.30    ER 18.30     ER 19.30       ER
   

Hästutbildning

 

Juniorgrupp

Freja Strid Blomdahl

Agni Ödeving Persson

Eia Rudolphi

 Lovis Groth

Ebba Kotak 

Östberg

.......................

 

 

Juniorgrupp

Ebba Nyberg

Nicole Cabezas

Irmelin Sundberg

Ella Grabein Åhs

Oline Krutzen

 Alice Engholm

Junior-/seniorgrupp 

Josefin Jonsson

Emma Louise Jonsson

Linnèa Lindkvist

Ebba Fredin

Emilia Wådell

................................

 

PT 

Malin Tilemo

Chatrine Rolfhamre

 Anna-Karin Dellborg

 Margareta Bylund

Emma Fredin

    Torsdag    

 

 

14.00   15.00    16.00     17.00     MB 18.00     MB   19.00       MB  

 

 

 

 










 

Juniorgrupp

Emma Grahn

Lovisa Lagerqvist

Signe Frisk

Isolde Norell

Nicole Cabezas

Madeleine Kulju

 

 

 

 

Juniorgrupp

Josefin Olsvens

Tora Fredin

Vilda Lovén 

Eia Rudolphi

Lovisa Iggström

Agnes Lovén

 

 

 

 

Dressyr/ Working Equitation

Helena Olsson

Alwa Tilemo

Maj-Lis Persson Gladh

Emma Sving

Gitta Hedin/ Gisela Tilemo

...................................

 

 

 

 

    Fredag        
   

  10.30                              

 17.00 ER  18.00 ER  19.00 ER  
 

 

 Dressyrgrupp

 

Ulla Rosin Schönberg

Maj-Lis Persson Glad

 Anna Heijbel

 

 

 

 Juniorgrupp

Elin Emretsson

Nellie Turesson

Ester Tano

Era Tano

Ida Karlsson

Signe Kykyri

 

 

 Seniorgrupp

Pia Dalkvist

Emelie Vilen Brink 

Michaela Westermark

Erica Hinders

Jonna Eriksson

------------

 

 

 

 
   

Lördag, jämna veckor.

 

Start v 2

       
   

 8.30 MB

9.30  MB 10.00   MB  10.40     MB  13.00 MB
 

 

 

Working Equitation  

Gisela Tilemo

Carina Julin

Christina Björk

Catharina Öst Wilkens

Therese Strandberg

Lena Jonsson

Working Equitation

Hanna Pettersson

Magdalena Erdelyi

Anne Cahling

Maria Stening

Anna Amcoff

Annika Englund

(Anne-Lie Tejneflo)

Hästlekis

 

Sigrid Liw

Signe Eriksson

Eminella Strandberg

Elsa Kotak Östberg

.......................

.......................

 

 

Hästlekis

Ellen Skalberg

Leja Puusepp

Wilma Åström

Isac Molin

Vilje Molin

Tilda Bergström

 

 


 

Ponnyridning.

Prova på att rida

50 kr

Anmälan senast fredagen innan med SMS till Malin. 073-8445667

 

 

 

Uppdaterad: 07 AUG 2019 16:37 Skribent: Marit Glantz
Epost: This is a mailto link

Postadress:
Delsbo KRS - Ridsport
Sunnansjövägen 16
82470 Delsbo

Kontakt:
Tel: 065310412
E-post: This is a mailto link

Se all info