Hoppa till sidans innehåll

Ridgrupper HT 2018


Höstterminen 2018 börjar v. 35, måndagen den 27 augusti och sträcker sig till v. 50. Totalt 16 gånger.

Ridgrupperna är nu klara. Enstaka platser finns lediga om det är någon mer som vill börja rida. Hör isåfall av dig till oss via mail, This is a mailto link

Vi ridlärare:

Marit Glantz MG

Malin Björk MB

 

Vilken ridlärare som har vilken grupp ser du i schemat

   

Måndag

       
      17.00     MG 18.00       MG   19.00      MG  20.00   MG
   

 

Juniorgrupp

Ebba Östberg

Marta Logård

Freja Strid Blomdahl

Elsa Carlgren

Ester Konradsdotter

........................

 

 

Juniorgrupp

Erica Hinders

Julia Lideståhl

Emma Sving

Thea Ekvall

Charlotte Carlgren

........................

Tävlingsgrupp

Julia Pahlbäck

Karolina Jonsson

Fanny Olsson

Ebba Lantz

Sally Groth

...............................

 

    Tisdag        
      17.00    MG 18.00        MG 19.00      MG  
     

  Juniorgrupp

Tilja Sidfält

Tova Melin

Karolina Åström

Astrid Jerfsten

Alice Engholm 

Agnes Tyberg

 Juniorgrupp

Emma Andersson

Viktoria Sving

Emma Björk

Jonna Eriksson

Oline Brink

.......................

Senior/juniorgrupp

Per Nyström

Emilia Larsson

Ida Bååth

Madde Åström

Maria Walther Rosenberg

Olivia Karlsson

 

 
    Onsdag 

 

 

 

 
    15.30 MG, MB 16.30    MG 17.30    MB 18.30     MB 19.30       MB
   

Hästutbildning

 

Juniorgrupp

Alwa Tilemo Hansson

Alma Eriksson

Linn Näslund

Felicia Jonsson

Thea Ekvall

Nova Mårskog

 

 

 

Juniorgrupp

Ebba Nyberg

Nicole Cabezas

Tuva Li Ankerstål

Saga West

Irmelin Sundberg

Ella Grabein Åhs

 

Junior-/seniorgrupp 

 

Ingrid Berg

Joleene Riggo

Smilla Essäng

Josefin Jonsson

Emma Louise Jonsson

.............................

 

PT 

Malin Tilemo

Chatrine Rolfhamre

 Anna-Karin Dellborg

 Margareta Bylund

 Matilda Sjögren

    Torsdag    

 

 

14.00   15.00    16.00    MB  17.00     MB 18.00     MB     19.00         MB  20.00

 

 

Juniorgrupp

Ebba Fredin

Linnéa Lindqvist

Alma Eriksson

Annalisa Fredin

Ebba Kotak Östberg

..........................

 

 

Juniorgrupp

Kajsa Eriksson

Indra Dolk

Agnes Lovén

Tuva Kaleva

Anders Jonsson

Lovis Groth

 

 

 

 

Juniorgrupp

Josefin Olsvens

Tora Fredin

Vilda Lovén 

Eia Rudolphi

Lovisa Iggström

Agni Ödeving Persson

 

 

 

 

Seniorgrupp

Helena Olsson

Ewa Bergström

Malin Andersson

Emma Silén-Lovén

Emilia Jonsson

Ulla Schönberg

 

 

    Fredag        
   

                                

 
 18.00 MB  19.00 MB  
   

 

 

 

Linnéa Hjalmarsson

Lisen Lundholm

Sigrid Fagerholm

Stina Snygg

Emma Grahn

Agnes Strömgren

 

 

 Sofie Åhs

Michaela Westermark

Emelie Vilen Brink

Karin Fredin

Tessan Olsson

Pia Dahlkvist

 
   

Lördag, jämna veckor.

 

Start v 36

       
  8.30  MB

 10.00 MB

11.10   MB 13.10   MB  14.00     MB
 14.30    MB
  Working Equitation

Gisela Tilemo

Carina Julin

Lena Jonsson

Christina Björk

Monica Lindgren

Catharina Öst Wilkens

 

 

Knattegrupp   

 

 

Sigrid Sandin

Ivar Fredin

Sigrid Liw 

Signe Berg

Moa Heijbel

Selma Bäckgren

 

Nybörjargrupp

 

Elin Emretsen

Iris Fredin Palomba 

Jonas Olsvens

Valle Idic 

Siri-May Berglund

Reseverad

Värdinne-

ridning

 

 

 

Ponnyridning

 

Prova på att rida 

 

drop in, 40 kr

för tre varv i ridhuset

 

Working Equitation

 

Nova Mårskog

Maj-Lis Persson Gladh

Gitta Hedin

Maria Sving

Annie Bergström

(Karolina Jonsson)

 

 

Uppdaterad: 24 SEP 2018 15:07
Skribent: Marit Glantz
Epost: This is a mailto link

Postadress:
Delsbo KRS - Ridsport
Sunnansjövägen 16
82060 Delsbo

Kontakt:
Tel: 065310412
E-post: This is a mailto link

Se all info