Hoppa till sidans innehåll

Ridgrupper HT-2019


Höstterminen 2019 börjar v. 35 måndagen den 26 augusti och sträcker sig till v. 51. Totalt 17 gånger.

Hästlekis börjar v. 36 och fortsätter fram till v. 50 men under varannan vecka, totalt 8 gånger.

 

Höstterminens ridgrupper.

Här är de preliminära grupperna 😊. Ändringar kommer ännu att ske. Inte alla har fått sina slutgiltiga platser.

De som är markerade med blått har fått ny riddag och tid eller är nya ryttare från kö. Alla är ännu inte kontaktade. Om ditt namn står med blått och du ännu inte fått något mail av oss får du väldigt gärna höra av dig via mail om platsen passar dig eller inte.

Om något i övrigt är oklart så sänd ett mail till ridskolan med dina synpunkter.

Enstaka platser finns lediga om det är någon mer som vill börja rida. Hör isåfall av dig till oss.

 

All kontakt angående ridgrupper ska ske via mail: This is a mailto link

Vi ridlärare:

Marit Glantz MG

Elin Rooth ER

Malin Björk MB

Vilken ridlärare som har vilken grupp ser du i schemat

 

   

Måndag

       
      17.00     MG 18.00       MG   19.00      MG  20.00   MG
 

 

 

Juniorgrupp

Emmy Krutzén

Freja Strid Blomdahl 

Elsa Carlgren

Ester Konradsdotter

Annalisa Fredin

Lovis Groth

 

 

 

Juniorgrupp

Julia Lideståhl

Charlotte Carlgren

Agni Ödeving Persson

Emma Sving

Annie Bergström

.........................

Tävlingsgrupp

Alma Eriksson

Thea Ekvall

Ebba Lantz

Sally Groth

Alwa Tilemo Hansson

Felicía Jonsson

 

    Tisdag        
     16.00 MB 17.00    MB 18.00        MG 19.00      MG 20.00  MG 
   

 

 Juniorgrupp

Julia Wängman

Lucas Wängman

Silje Lundström

Sonja Nordström

Tove Nilsson

Alva Sidenvall

 

 

 

 

 

 

 

  Juniorgrupp

Iris Fredin Palomba

Karolina Åström

Melina Hansson

Sigrid Sandin

Moa Heijbel

..........................

 

 Juniorgrupp

Emilia Wådell

Esmeralda Bryngelsson

Agnes Tyberg

Astrid Jerfsten

Karolina Bryngelsson

Cornelia Gäfvert

Senior/juniorgrupp

Per Nyström

Emilia Larsson

Madde Åström

Olivia Karlsson

Emilia Karlsson

Tessan Olsson

 

Kortgrupp, max 6 elever/gång

Dressyr jämna veckor markarbete  udda veckor 😊

My Persson

Elin Rooth

Malin Björk

Helena Olsson

Evelina Björk

Carina Juhlin

 

    Onsdag 

 

 

 

 
    15.30 MG, MB 16.30    MG 17.30    MB 18.30     MB 19.30       MB
   

Hästutbildning

 

Juniorgrupp

Viktoria Sving

Freja Strid Blomdahl

Ebba Kotak Östberg

Agni Ödeving Persson

........................

........................

 

 

 

Juniorgrupp

Ebba Nyberg

Nicole Cabezas

Irmelin Sundberg

Ella Grabein Åhs

Oline Krutzen

 Signe Frisk

Junior-/seniorgrupp 

Josefin Jonsson

Emma Louise Jonsson

Linnèa Lindkvist

Ebba Fredin

................................

................................

 

PT 

Malin Tilemo

Chatrine Rolfhamre

 Anna-Karin Dellborg

 Margareta Bylund

Emma Fredin

    Torsdag    

 

 

14.00   15.00    16.00     17.00     ER 18.00     ER    19.00         ER  19.30  ER

 

 

 

 










 

Juniorgrupp

Kajsa Eriksson

Anders Jonsson

Lovisa Lagerqvist

Signe Frisk

Isolde Norell

Tuva Kaleva

 

 

 

 

Juniorgrupp

Josefin Olsvens

Tora Fredin

Vilda Lovén 

Eia Rudolphi

Lovisa Iggström

Agnes Lovén

 

 

 

 

Seniorgrupp

Emilia Hedman

Sofie Rooth

Ylva Norell

............................

............................

............................

 

 

Tävlingsgrupp

Jonna Eriksson

Emma Björk

Alma Eriksson

    Fredag        
   

  10.30                              

 17.00 ER  18.00 ER  19.00 ER  
 

 

 Dressyrgrupp

Lena Wingh

Ulla Rosin Schönberg

Maj-Lis Persson Glad

 Anna Heijbel

 Juniorgrupp

Elin Emretsson

Nellie Turesson

Ester Tano

Era Tano

Ny Elev

Ny Elev

 

 

 Juniorgrupp

Linnéa Hjalmarsson

Lisen Lundholm

Stina Snygg

Emma Grahn

Alice Engholm

....................

 

 

 Seniorgrupp

Pia Dalkvist

 Emelie Vilen Brink 

Michaela Westermark

Erica Hinders

Thea Ekvall

..............................

 

 

 

 
   

Lördag, jämna veckor.

 

Start v 36

       
  8.30  MB

 9.30 MB

10.00  MB 10.40   MB  13.00     MB  
  Working Equitation

Gisela Tilemo

Carina Julin

Christina Björk

Catharina Öst Wilkens

Maria Östlund

 

 

Working Equitation  

Gitta Hedin 

Maj-Lis Persson Gladh

Lena Wingh

Helena Olsson

Lena Jonsson

Anki Engelbrektsson

Hästlekis

 

Sigrid Liw

Signe Eriksson

Selma Bäckgren

Noah Bäckgren

Ivar Fredin

Eminella Strandberg

Hästlekis

 

Elsa Kotak Östberg

Ellen Skalberg

Leja Puusepp

Wilma Åström

Isac Molin

Vilje Molin

Ponnyridning.

Prova på att rida

50 kr

Anmälan senast fredagen innan med SMS till Malin. 073-8445667

 

 

 

 

Uppdaterad: 07 AUG 2019 16:37 Skribent: Marit Glantz
Epost: This is a mailto link

Postadress:
Delsbo KRS - Ridsport
Sunnansjövägen 16
82470 Delsbo

Kontakt:
Tel: 065310412
E-post: This is a mailto link

Se all info